Scena Młodych Kack

Projekt dofinansowany ze środków programu
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

Logo Logo Logo

Grupa teatralna "Scena Młodych" powstała w 2016r. dzięki projektowi "Przyjazna Dzielnica" w Małym Kacku w Gdyni. Tworzą ją młodzi ludzie z Małego Kacka, Gdyni, Gdańska i Rumi. Spotykamy się raz w tygodniu na warsztatach prowadzonych przez trzy pasjonatki teatru, nauczycielki z gdyńskich szkół - Alicję Jank, Halinę Koput oraz Iwonę Podhajską. Dodatkowo współpracujemy z zaprzyjaźnioną grupą teatralną „Nazaret” z Gdyni, której członkowie wspierają nasz teatr od strony technicznej.

Zwieńczeniem Projektu w 2016r. było przedstawienie pt. "Król Krzyk", które zdobyło Nagrodę Publiczności na I Przeglądzie Teatrów Amatorskich "KURTYNA". W 2017r. "Scena Młodych" wystawiła spektakl pt. "Nie wszystko o mojej matce", który zaprezentowano na Gali Wolontariuszy Caritas, festynie szkolnym i parafialnym oraz podczas drugiej edycji "KURTYNY".

W obecnym roku rozpoczynamy pracę nad całkowicie nowym przedsięwzięciem. Efekty naszej wspólnej pracy będzie można po raz pierwszy zobaczyć na III Przeglądzie Teatrów Amatorskich "KURTYNA", zaś poniżej przedstawiamy parę ujęć z naszego pierwszego spotkania 14 września 2018r.

Projekt dofinansowany ze środków programu
Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

Logo